Kóstolásra kaptunk a legújabb ízesítésű szupercsokikból, fantasztikusak, nálunk első díjat nyertek!
Valrhona csokoládé-alapanyagokkal és innovatív Raffinée ízekkel támad az ötéves chocoMe 2010. nyarának egy különösen forró délutánján került a polikarbonát öntőformába a legelső, kereskedelmi forgalomba szánt chocoMe csokoládé, melyet még kézi temperálással készített Mészáros Gábor, a chocoMe
alapítója, tulajdonosa. Időközben új termékvariánsok jelentek meg a chocoMe kínálatában Raffinée, Carré, Voilé nevek alatt, valamint az új termékcsaládok folyamatosan újabb és újabb ízvariánsokkal is frissültek. Időközben 27 díjat, elismerést sikerült bezsebelni a manufaktúrának, ezekből 11 díj nemzetközi szakmai világversenyen szerzett ezüst és bronzérem, így elmondhatjuk, hogy immár a világ legjobb csokoládékészítői között is felemlegetik a chocoMe-t. Az ötéves születésnapot egy másik kerek szám is kíséri: hamarosan elkészül ugyanis a kétmilliomodik chocoMe csokoládé is.
„Hogy mit tartogat a jövő, azt sajnos nem tudjuk, az eddigiek alapján nem is bocsátkoznánk jóslatokba, csak egy valamit szeretnénk: megköszönni a bizalmat és reménykedni abban, hogy újabb öt év múlva újra köszönetet mondhatunk. Mindenesetre az idei szezonra is készültünk pár újdonsággal, illetve a karácsonyt megelőzően érkeznek még meglepetéseink” – mondta el Mészáros Gábor.
A táblás étcsokoládék alapanyaga ezentúl: Valrhona 66% étcsokoládé
Mivel a chocoMe egyre több csokoládét ad el a világ számos országában, ezért fokozatosan kell ügyelnie arra, hogy a mennyiség ne menjen a minőség rovására. Ebből kiindulva Mészáros Gábor merészet húzott, és lecserélte a kíváló belga táblás étcsokoládék alapanyagát egy még tökéletesebbre, a tekintélyes francia
Valrhona csokoládégyár egyik étcsokoládéjára.
A páratlanul gazdag aromákban tobzódó Valrhona blend étcsokoládéja a legmagasabb minőségű kakaóbabok házasításából született, a kakaó intenzív mogyorós és enyhén fahéjas jegyekkel keveredik, hosszan tartó savas piros gyümölcsös lecsengéssel.
A chocoMe legújabb Raffinée ízei: a szőkecsokoládé és kávés-kardamomos szicíliai mandula
Mint a Jin és a Jang, úgy különbözik egymástól a legújabb két termékfejlesztés.
Guérande sós szőkecsokoládéval bevont szicíliai mandula hántolt ostyával / RF108
A Szicíliából származó, lapos, hosszúkás, kesernyés mellékíztől mentes, krémesen édes mandulaszemek tört ostyával dúsított szőkecsokoládés fürdőbe merülnek alá, ahonnan a markáns karamellás jegyek elementáris erővel törnek elő a Guérande sónak köszönhetően. A vékony csokoládérétegtől fénylő mandulaszemeket ezután hántolt ostyába forgatják, hogy még ropogósabbá tegyék.
Valrhona 32% szőkecsokoládé
A mindenki által jól ismert ét-, tej- és fehércsokoládék mellé 2012-ben hozta el a negyedik csokoládétípust a francia Valrhona csokoládégyártó vállalat, melyet szőkecsokoládénak nevezett el. Szalmaszőke színével a tej- és a fehércsokoládé között elhelyezkedő új csokoládétípus ízében leginkább az utóbbira hajaz, elementáris karamellízzel kiegészítve. A szőkecsokoládé relatív ismeretlensége
javarészt bonyolult készítési folyamatának köszönhető: a tejpor megégetése nélkül karamellizálni a cukrot csak különleges szaktudással lehetséges. Magyarországon kiskereskedelmi kiszerelésben a chocoMe használja először.
Guérande só
A Bretagne-félszigeten található Guérande település különleges mikroklímájának köszönhetően az innen származó só sokkal komplexebb ásványi összetevőkből áll, mint például a hagyományos asztali vagy tengeri sók. A helyiek nemzedékek óta azon fáradoznak, hogy az óceán vízcseppjeiből a sókristályokat egy évszázadok alatt kifinomított módszerrel vonják ki, megőrizve a sókristályok egyedülállóan magas nedvességtartalmát és különleges ízét. A Guérandó só megkapta a francia Label Rouge minősítést, azaz a kiemelkedő minőség védjegyét, ami a francia állam által is hitelesített minőséggarancia az élelmiszeriparban.
Szicíliai mandula Arabica kávéval ízesített étcsokoládéval bevonva, kardamommal / RF109
Szicília talán legfinomabb, szokatlanul lapos alakú és intenzíven krémes ízű manduláját finomra pörkölt, őrölt arabica kávébabbal ízesített csokoládémasszába eresztjük. A kávéaromával sűrűn átitatott szemeket ezután
egzotikus ízű kardamommal fűszerezett kakaóporba hempergetjük.
Arabica kávéval ízesített chocoMe 60% étcsokoládé
Kakaó- és kávébab. Két, különállóan is páratlanul komplex alapanyag, amelyek most egyetlen, különlegesen összetett ízvilágú étcsokoládéban öltenek testet. A chocoMe által használt étcsokoládé, melyet a francia Michel Cluizel-től vásárolunk, nem kávéaromával ízesített csokoládé, hanem a konsírozás (a finomra őrölt, pörkölt kakaóbab kakaóvajjal való keverése és préselése) közben kerülnek a kakaómasszába a válogatott arabica kávészemek, hogy a selymes textúrát teljesen átszője a sokrétű kávéaroma.
Kardamom
A sáfrány és a vanília után ez az egzotikus, kámforos aromájú, nagyon intenzív fűszer a harmadik legdrágább a világon, nem véletlenül. Gazdag ízösszetevőinek köszönhetően egyaránt használják kávékhoz, pácokhoz, likőrök készítéséhez és süteményekhez is. A csokoládéból kissé fanyar, a citrusokra emlékeztető ízkomponenseket emeli ki, illetve egészíti ki a saját füstös, kissé a mentához
hasonlító, hűsítő felhangjaival.
További információ:
chocoMe Kft.
Mészáros Gábor
marketing@chocoMe.hu
www.chocome.com
Szeretném megosztani veletek legkedvesebb receptjeimet. Háziasszony vagyok, férjjel, 3 fiú gyerekkel. Mindannyian nagyon szeretjük a finom ételeket, az édességeket. Ha egy étel jól sikerül akkor nem tudok belőle eleget készíteni. Sok sikert kívánok az ételek elkészítéséhez remélem örömötöket lelitek benne.
2015. szeptember 29., kedd
2015. szeptember 26., szombat
Almás-diótorta
Hozzávalók: 6 tojás, 6 kanál cukor, 15 dkg darált dió, pici szódabikarbóna
Töltelék: 80 dkg reszelt alma,(kb.) 10 dkg cukor (ízlés szerint),½ citrom leve, 2 dl narancs lé, 1 csomag vaníliás pudingpor, 1 mokkáskanál fahéj
A sárgájákat kikeverjük a cukorral és beletesszük a szódabikarbónát, diót, majd a keményre felvert fehérjét. Tortaformában sütjük (sütőpapírral). 180 C tűpróbáig.
Közben elkészítjük a tölteléket. A reszelt almát meglocsoljuk citromlével, megpároljuk a cukorral együtt, majd hozzáadjuk a narancslével csomómentesre elkevert pudingport, és felfőzzük. Kevés fahéjjal ízesítjük. a tortát kettévágjuk és megkenjük a langyos almakrémmel, úgyhogy a tetejére is hagyunk belőle.
Full almás annak ajánlom aki nagyon szereti az almát!
Töltelék: 80 dkg reszelt alma,(kb.) 10 dkg cukor (ízlés szerint),½ citrom leve, 2 dl narancs lé, 1 csomag vaníliás pudingpor, 1 mokkáskanál fahéj
A sárgájákat kikeverjük a cukorral és beletesszük a szódabikarbónát, diót, majd a keményre felvert fehérjét. Tortaformában sütjük (sütőpapírral). 180 C tűpróbáig.
Közben elkészítjük a tölteléket. A reszelt almát meglocsoljuk citromlével, megpároljuk a cukorral együtt, majd hozzáadjuk a narancslével csomómentesre elkevert pudingport, és felfőzzük. Kevés fahéjjal ízesítjük. a tortát kettévágjuk és megkenjük a langyos almakrémmel, úgyhogy a tetejére is hagyunk belőle.
Full almás annak ajánlom aki nagyon szereti az almát!
Muszaka
Hozzávalók:
2 közepesen nagy és vastag, hosszúkás, majdnem fekete padlizsán
5 közepes nagyságú krumpli
40 dkg darált marhahús paradicsomosan elkészítve
besamel
100 g reszelt, sajt
Darált hús:
olívaolaj
1 konzerv turmixolt paradicsom (400 gr) vagy 1 nagy mélytányér frissen lereszelt vagy mixelt lédús nyári paradicsom
1 lk sűrített paradicsompaszta
1 dl fehérbor
zöldek apróra vágva: petrezselyemzöld, (menta)ez nekem kimaradt belőle
fűszerek: szegfűbors, kis rúd fahéj, 1-2 babérlevél, 1 lk pirospaprika
2-3 cikk fokhagyma
1 nagy hagyma
3 tojásfehérje
A besamel:
0.5 l tej
2 kanál liszt
2 kanál vaj
1 lk szerecsendió darálva
késhegynyi só
3 tojássárga
A padlizsánt szeletekre vágom, lehet hosszában is vagy kerek szeletekre, mindegy. Ne legyenek nagyon vékonyak a szeletek, de ne is legyenek vastagak. Bedörzsölöm őket sóval, és félreteszem őket addig, amíg a többi alapanyag előkészítésével foglalkozom. Egy olyan tálba szoktam félretenni, melynek van egy szitás része és alatta egy tál része, így abba folyhat a padlizsánok leve, mely a só hatására rögtön kezd szivárogni a szeletekből. Állítólag a sózás hatására a padlizsán nem lesz keserű. Én próbáltam sózás nélkül is, nem éreztem valami nagy különbséget, viszont az biztos, hogy ha besózom, a padlizsán nem feketedik meg és sokkal szebb marad. Tehát marad a sózás.
Második feladat: elkészítem a darált húst. Ezt lehet egy nappal korábban, mert még így is egy egész délelőtt elúszik a többi művelettel. A darált húst ugyanúgy készítem, mint a darált húsos tésztához valót: forró olajon kicsit megfuttatom az apróra vágott hagymát, majd ráteszem a darált húst. Fehéredésig kavargatom, ne maradjanak benne nagyobb csomók. Beleteszem az átpasszírozott vagy apróra vágott fokhagymát, sót, borsot, szegfűborsot, fahéjat, paradicsompasztát, 1 lk finom magyar piros paprikát (ez természetesen az én adalékom, nem a klasszikus görög recept része), 1-2 babérlevelet. Felöntöm a borral és a turmixolt paradicsomokkal, majd addig főzöm lefedve, amíg kevés lé marad alatta. Kb. 20 perc. Ne maradjon túl sok lé alatta.
A padlizsán kisütése előtt és a darált hús elkészítése után, elkészítem a krumplit. Pucolom, megmosom, majd nem túl vékony karikákra vágom őket. Megint lemosom a karikákat egy tál hideg vízben, majd leitatom konyhapapírral a vizet róluk és bő, forró olívaolajban kisütöm. A megsült szeleteket konyhapapírra vagy szűrőre szedem, kissé élükre állítva, úgy, hogy minél több férjen el egymás mellett, és ne kelljen egymásra tennem őket. Így egy része az olajnak lecsorog róluk.Ugyan a krumpli nem ég olyan könnyen oda, mint a padlizsán, azért nem szabad otthagyni, oda kell figyelni!
Jöhet a padlizsán kisütése. A besózott padlizsánszeleteket lemosom hideg vízzel, majd két tiszta konyharuha közé teszem. Könnyedén rájuk nyomogatom a fölső konyharuhát, így a vizet teljesen felitatom róluk. Ezután kisütöm őket forró olívaolajban.
Kiszedem, kissé élükre állítva őket, úgy, hogy minél több férjen el egymás mellett és ne kelljen egymásra tennem őket. Így egy része az olajnak lecsorog róluk. Legyenek szép barnák, de ne legyenek elégve!
Időközben a darált hús langyosra hűlt. Belekeverem a tojások enyhén felvert fehérjét (ez fogja összetartani a húst mikor szeleteket vágok később), az apróra vágott maréknyi petrezselyemzöldet és (az apróra vágott (kb. 2 lk-nyi) mentát.) Alaposan belekavarom, mert ha egy helyre több fűszernövény tapad, kellemetlen lehet a fogyasztásnál.
Még az étel összeállítása előtt elkészítem a besamelkrémet. Odateszek egy lábost a forró tűzhelyre, majd a vajat beledobom és felolvasztom. Vigyázni kell, nehogy a vaj odakapjon, vagyis elkezdjen barnulni! Mikor a vaj majdnem mind felolvadt, folyamatos kavarás mellett hozzáadom a lisztet. Rózsaszín rántást készítek, melyhez folyamatos kavargatás mellett lassan hozzáadagolom a hideg tejet. Közben folyton keverem, hogy a krém sima maradjon, kicsit le is húzom, majd visszateszem a tűzre, hogy nehogy odakapjon.
Ha mégis csomósra sikeredne, be lehet tenni a mixerbe és felmixelni, vagy ha van botmixer, az a legjobb. Csak belemerítjük a botmixert, picit megjáratjuk, és máris sima krém lesz belőle. A krémet pár percig még lassú tűznél és folytonos kavarás mellett főzöm, hogy besűrűsödjön. Sűrű krém állagúnak kell lennie, Csipet sót teszek bele és a darált szerecsendiót. Félreteszem hűlni, közben folyton megkavarom, hogy ne alakuljon ki a tetején egy keményebb réteg.
Figyelem!
Ha esetleg a besamelt odakapatjuk, akkor mikor félrehúzzuk a tűzről, rögtön át is kell költöztetnünk egy másik edénybe. Ugyanis azalatt amíg áll, felázik az alján lévő odakozmásodott réteg és barna darabonként belekavarodik a krémbe, ami sem látványként nem szép, de lehet ízre sem.
Amíg az ételt összeállítjuk a besamelt is többször megkavarjuk, hogy egyenletesen, szépen, kéreg nélkül hűljön ki.
Előveszem a tepsit és elkezdem az étel összeállítását. Lesorjázom a krumpliszeleteket úgy, hogy ne maradjon alattuk üres hely, vagyis picit fedhetik egymást. Megsózom őket.
A krumplira terítek egy sor padlizsánt erre jön a darált hús, amit megszórok sajttal majd még egy réteg padlizsán, amire újra darált hús és sajt kerül. a tetjére simítom a besamelt.
200 fokos, előmelegített sütőben, középső rácson pirosra sütöm
Nagyin jó lett kiadós, és laktató.
Az eredeti görög recept:Ágninál
2 közepesen nagy és vastag, hosszúkás, majdnem fekete padlizsán
5 közepes nagyságú krumpli
40 dkg darált marhahús paradicsomosan elkészítve
besamel
100 g reszelt, sajt
Darált hús:
olívaolaj
1 konzerv turmixolt paradicsom (400 gr) vagy 1 nagy mélytányér frissen lereszelt vagy mixelt lédús nyári paradicsom
1 lk sűrített paradicsompaszta
1 dl fehérbor
zöldek apróra vágva: petrezselyemzöld, (menta)ez nekem kimaradt belőle
fűszerek: szegfűbors, kis rúd fahéj, 1-2 babérlevél, 1 lk pirospaprika
2-3 cikk fokhagyma
1 nagy hagyma
3 tojásfehérje
A besamel:
0.5 l tej
2 kanál liszt
2 kanál vaj
1 lk szerecsendió darálva
késhegynyi só
3 tojássárga
A padlizsánt szeletekre vágom, lehet hosszában is vagy kerek szeletekre, mindegy. Ne legyenek nagyon vékonyak a szeletek, de ne is legyenek vastagak. Bedörzsölöm őket sóval, és félreteszem őket addig, amíg a többi alapanyag előkészítésével foglalkozom. Egy olyan tálba szoktam félretenni, melynek van egy szitás része és alatta egy tál része, így abba folyhat a padlizsánok leve, mely a só hatására rögtön kezd szivárogni a szeletekből. Állítólag a sózás hatására a padlizsán nem lesz keserű. Én próbáltam sózás nélkül is, nem éreztem valami nagy különbséget, viszont az biztos, hogy ha besózom, a padlizsán nem feketedik meg és sokkal szebb marad. Tehát marad a sózás.
Második feladat: elkészítem a darált húst. Ezt lehet egy nappal korábban, mert még így is egy egész délelőtt elúszik a többi művelettel. A darált húst ugyanúgy készítem, mint a darált húsos tésztához valót: forró olajon kicsit megfuttatom az apróra vágott hagymát, majd ráteszem a darált húst. Fehéredésig kavargatom, ne maradjanak benne nagyobb csomók. Beleteszem az átpasszírozott vagy apróra vágott fokhagymát, sót, borsot, szegfűborsot, fahéjat, paradicsompasztát, 1 lk finom magyar piros paprikát (ez természetesen az én adalékom, nem a klasszikus görög recept része), 1-2 babérlevelet. Felöntöm a borral és a turmixolt paradicsomokkal, majd addig főzöm lefedve, amíg kevés lé marad alatta. Kb. 20 perc. Ne maradjon túl sok lé alatta.
A padlizsán kisütése előtt és a darált hús elkészítése után, elkészítem a krumplit. Pucolom, megmosom, majd nem túl vékony karikákra vágom őket. Megint lemosom a karikákat egy tál hideg vízben, majd leitatom konyhapapírral a vizet róluk és bő, forró olívaolajban kisütöm. A megsült szeleteket konyhapapírra vagy szűrőre szedem, kissé élükre állítva, úgy, hogy minél több férjen el egymás mellett, és ne kelljen egymásra tennem őket. Így egy része az olajnak lecsorog róluk.Ugyan a krumpli nem ég olyan könnyen oda, mint a padlizsán, azért nem szabad otthagyni, oda kell figyelni!
Jöhet a padlizsán kisütése. A besózott padlizsánszeleteket lemosom hideg vízzel, majd két tiszta konyharuha közé teszem. Könnyedén rájuk nyomogatom a fölső konyharuhát, így a vizet teljesen felitatom róluk. Ezután kisütöm őket forró olívaolajban.
Kiszedem, kissé élükre állítva őket, úgy, hogy minél több férjen el egymás mellett és ne kelljen egymásra tennem őket. Így egy része az olajnak lecsorog róluk. Legyenek szép barnák, de ne legyenek elégve!
Időközben a darált hús langyosra hűlt. Belekeverem a tojások enyhén felvert fehérjét (ez fogja összetartani a húst mikor szeleteket vágok később), az apróra vágott maréknyi petrezselyemzöldet és (az apróra vágott (kb. 2 lk-nyi) mentát.) Alaposan belekavarom, mert ha egy helyre több fűszernövény tapad, kellemetlen lehet a fogyasztásnál.
Még az étel összeállítása előtt elkészítem a besamelkrémet. Odateszek egy lábost a forró tűzhelyre, majd a vajat beledobom és felolvasztom. Vigyázni kell, nehogy a vaj odakapjon, vagyis elkezdjen barnulni! Mikor a vaj majdnem mind felolvadt, folyamatos kavarás mellett hozzáadom a lisztet. Rózsaszín rántást készítek, melyhez folyamatos kavargatás mellett lassan hozzáadagolom a hideg tejet. Közben folyton keverem, hogy a krém sima maradjon, kicsit le is húzom, majd visszateszem a tűzre, hogy nehogy odakapjon.
Ha mégis csomósra sikeredne, be lehet tenni a mixerbe és felmixelni, vagy ha van botmixer, az a legjobb. Csak belemerítjük a botmixert, picit megjáratjuk, és máris sima krém lesz belőle. A krémet pár percig még lassú tűznél és folytonos kavarás mellett főzöm, hogy besűrűsödjön. Sűrű krém állagúnak kell lennie, Csipet sót teszek bele és a darált szerecsendiót. Félreteszem hűlni, közben folyton megkavarom, hogy ne alakuljon ki a tetején egy keményebb réteg.
Figyelem!
Ha esetleg a besamelt odakapatjuk, akkor mikor félrehúzzuk a tűzről, rögtön át is kell költöztetnünk egy másik edénybe. Ugyanis azalatt amíg áll, felázik az alján lévő odakozmásodott réteg és barna darabonként belekavarodik a krémbe, ami sem látványként nem szép, de lehet ízre sem.
Amíg az ételt összeállítjuk a besamelt is többször megkavarjuk, hogy egyenletesen, szépen, kéreg nélkül hűljön ki.
Előveszem a tepsit és elkezdem az étel összeállítását. Lesorjázom a krumpliszeleteket úgy, hogy ne maradjon alattuk üres hely, vagyis picit fedhetik egymást. Megsózom őket.
A krumplira terítek egy sor padlizsánt erre jön a darált hús, amit megszórok sajttal majd még egy réteg padlizsán, amire újra darált hús és sajt kerül. a tetjére simítom a besamelt.
200 fokos, előmelegített sütőben, középső rácson pirosra sütöm
Nagyin jó lett kiadós, és laktató.
Az eredeti görög recept:Ágninál
2015. szeptember 24., csütörtök
Gyors gyümölcsfagyi
A fagyasztott gyümölcsöt valamilyen porrá őrölt cukorral(szőlő, nád, nyírfa) összeturmixoljuk. Tejszínt öntünk bele, és ezzel felhabosítjuk, finom krémes hideg gyümölcs fagyit kapunk.
Készíthetjük fagyasztott eperből, málnából, erdei gyümölcsből. Mindegyik nagyon finom és egyszerű elkészíteni.
Hamar meg kell enni, mielőtt teljesen felolvad, na ez nem nehéz feladat!
Készíthetjük fagyasztott eperből, málnából, erdei gyümölcsből. Mindegyik nagyon finom és egyszerű elkészíteni.
Hamar meg kell enni, mielőtt teljesen felolvad, na ez nem nehéz feladat!
2015. szeptember 21., hétfő
Cukkini krémleves
Hozzávalók: 1 cukkini, 1 fej vöröshagyma, 1 dl főző tejszín, só, fehérbors, őrölt szerecsendió.
a hagymát olajon megpároljuk majd beletesszük a cukkinit és felöntjük annyi vízzel hogy ellepje. Puhára főzzük, ősszeturmixiljuk, közben beletesszük a tejszínt és a fűszereket. Még egyet rottyantunk rajta. Leves gyönggyel vagy pirított kenyér kockával tálaljuk.
Ez a recept a nálam kipróbálásra került Thermomixben készült.
a hagymát olajon megpároljuk majd beletesszük a cukkinit és felöntjük annyi vízzel hogy ellepje. Puhára főzzük, ősszeturmixiljuk, közben beletesszük a tejszínt és a fűszereket. Még egyet rottyantunk rajta. Leves gyönggyel vagy pirított kenyér kockával tálaljuk.
Ez a recept a nálam kipróbálásra került Thermomixben készült.
2015. szeptember 1., kedd
Vöröslencse főzelék, naan kenyérrel
Főzelék:
1 cs vöröslencse, 1 hagyma, 3 gerezd fokhagyma, 1 kicsi gyömbér darab, babérlevél, curry, kurkuma, bors,
Naan kenyér:
330 g liszt, élesztő (1 cs szárított), víz, só, pici cukor, 35 g olvasztott vaj, 125 g joghurt vagy kefir
A főzelék elkészítése:
A hagymát gyömbért apróra vágjuk és pici olajon megpároljuk, beledobjuk a kinyomott fokhagymát és beletesszük a megmosott vöröslencsét és ízesítjük sóval, házi vegetával, felöntjük vízzel. Belerakjuk a fűszereket és puhára főzzük. Jól besűrűsödik.
Közben elkészítjük a naan kenyér tésztáját.
A hozzávalókat megdagasztjuk, lágy tésztát kell hogy kapjunk. Duplájára kelesztjük. Kis golyókat készítünk és vékonyra nyújtjuk őket. Forró serpenyőben megsütjük először az egyik majd a másik odalát is.
Ez a recept a nálam tesztelésen lévő Thermomix-el készült.
1 cs vöröslencse, 1 hagyma, 3 gerezd fokhagyma, 1 kicsi gyömbér darab, babérlevél, curry, kurkuma, bors,
Naan kenyér:
330 g liszt, élesztő (1 cs szárított), víz, só, pici cukor, 35 g olvasztott vaj, 125 g joghurt vagy kefir
A főzelék elkészítése:
A hagymát gyömbért apróra vágjuk és pici olajon megpároljuk, beledobjuk a kinyomott fokhagymát és beletesszük a megmosott vöröslencsét és ízesítjük sóval, házi vegetával, felöntjük vízzel. Belerakjuk a fűszereket és puhára főzzük. Jól besűrűsödik.
Közben elkészítjük a naan kenyér tésztáját.
A hozzávalókat megdagasztjuk, lágy tésztát kell hogy kapjunk. Duplájára kelesztjük. Kis golyókat készítünk és vékonyra nyújtjuk őket. Forró serpenyőben megsütjük először az egyik majd a másik odalát is.
Ez a recept a nálam tesztelésen lévő Thermomix-el készült.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)